najlepsiwykonczeniowcy.pl

Remontem mieszkania - o czym warto pamiętać

Przygotowania do remontu to rzecz naturalna - każdy to planuje mniej lub bardziej. Nie zmienia to faktu, że dobry plan to podstawa udanego remontu. Dlatego przygotowaliśmy krótkie podpowiedzi dla zapracowanych, aby w ferworze remontowych przygotowań nie pominąć najważniejszych spraw.

 

Remont mieszkania w 5 punktach:
 

1. Realnie podejdź do kwestii własnych potrzeb - nie zawsze to co ładne jest również praktyczne, a tym większe ma to znaczenie im mniejsze jest mieszkanie. Nawet jeśli nie mamy pomysłu na “nowe” mieszkanie to z pomocą przychodzą nam różne narzędzia i inspiracje, które możemy znaleźć w internecie (np. pinterest, google). Jeśli mamy większe możliwości, to wsparciem mogą być oczywiście projektanci lub firma remontowa jeśli zdecydujemy się na taką usługę.  Oceń swoją przestrzeń/ możliwości. Jest to chyba najtrudniejszy punkt jeśli mamy ograniczone miejsce - musimy znaleźć złoty środek. Jako przykład może nam posłużyć lustro w łazience vs. płytka szafka z lustrem na froncie - można schować ulubione perfumy, pastę do zębów kremy itp. (nie leżą wtedy na wierzchu i nie zbierają kurzu - akurat moja żona nie lubi jak w łazience leży za dużo rzeczy “luzem” a zazwyczaj zapominam schować swoje rzeczy do szafki...).
 

2. Harmonogram prac - Kolejność wykonywanych prac remontowych jest bardzo ważna. Zanim rozpoczniesz układanie glazury ustal wszystkie istotne punkty podłączeń instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz punkty elektryczne, aby po położeniu glazury nie okazało się, że trzeba jeszcze przenieść gniazdko, bo jednak szczoteczkę będziemy ładować w innym miejscu lub co gorsze trzeba będzie przenieść odpływy. Pomocny może być tutaj nawet prosty harmonogram stworzony w arkuszach Google (arkusz jest online) i jeśli udostępnimy go wybranym osobom, to zawsze będą mogły sprawdzić na jakim etapie są prace nawet w telefonie - lub samodzielnie to sprawdzać np. będąc na zakupach. To świetne rozwiązanie pomoże łatwo kontrolować przy niespodziewanych zakupach, jakie materiały będą nam jeszcze potrzebne. 
 

3. Wybierz odpowiednich fachowcówchoć możesz mieć dużą wiedzę, ciężko być specjalistą od wszystkiego. Wprawdzie w teorii nauczyć można się wszystkiego, ale praktyka rządzi się swoimi prawami. Dlatego prace przy których doświadczenie jest kluczowe lepiej zlecić odpowiednim specjalistom, a dla siebie zostawić te prace, które damy radę zrobić samodzielnie podczas urlopu, w weekendy lub po pracy :). Chyba, że akurat teść świetnie zna się na remontach to można skorzystać z jego pomocy, ale warto wtedy pamiętać o punkcie poprzednim (harmonogram), żeby prace poszły zgodnie z planem ;)
 

4. Sprzęt - temat raczej oczywisty ponieważ profesjonalny sprzęt znacznie ułatwia nam prace remontowe i pozwala zachować najwyższą dokładność. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu to możemy wykonać cały remont, ale w niektórych etapach będzie to dla nas utrudnienie nie do przejścia. 
 

5. Niepotrzebne rzeczy - jeśli remontujemy mieszkanie, w którym aktualnie mieszkamy to zawsze należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu innych pomieszczeń, sprzętów czy mebli. Jeśli nasze rzeczy na czas remontu są nam niepotrzebne a mogą nam tylko przeszkadzać i istnieje ryzyko ich uszkodzenia, warto wykorzystać magazyny samoobsługowe np. www.magazynowanie24.com czy cargo-selfstorage.pl (nie jest to reklama :) akurat znalazłem ich oferty w Google w swojej lokalizacji).

 

Jeśli planujesz remont, zadzwoń do nas i zamów darmową wycenę.

Zadzwoń teraz: 570 751 994

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Urbański Sp. z o.o

Chrobrego 151 
87-100 Toruń

tel. 570 751 994

Polecają