najlepsiwykonczeniowcy.pl

Remont łazienki w 10 krokach

Zdarza się czasem, że przy codziennych, standardowych zadaniach ni stąd, ni zowąd pojawia się nam w głowie świetny pomysł! Takim pomysłem może być np. remont łazienki. No, ale przecież nie weźmiemy od razu w ręce narzędzi i nie zaczniemy kuć w ścianie! Potrzebny jest nam plan, materiały i pomysł na nową aranżację. Dlatego chcąc Wam ułatwić przygotowania stworzyliśmy prosty poradnik remontu łazienki.
 

 

10 kroków do udanego remontu łazienki:


1. plan / pomysł - bardzo ważny punkt ponieważ jest on determinantą kolejnych prac remontowych i zakupów potrzebnych sprzętów i mebli, a co za tym idzie i wydatków. Może nam się marzyć lustro na całej ścianie, wanna wolnostojąca lub pralka i suszarka, ale może się okazać, że po zamontowaniu nie będziemy mogli się swobodnie obrócić w naszej łazience. Warto zastanowić się czy chcemy wymieniać grzejnik w łazience odpowiednio wcześniej żeby uwzględnić to w harmonogramie i ewentualnie uzgodnić wszystko w spółdzielni (czy przypadkiem nie trzeba zakręcić wszystkich zaworów). 

2. Musimy liczyć siły na zamiary w wymiarze praktycznym/użytkowym jak i finansowym.

3. Decyzja o pracy samodzielnej o ile mamy pełną wiedzę w tej materii, zleceniu całości prac lub wybranych etapów. Warto jednak wcześniej rozeznać się, czy na daną pracę, jaką planujemy zlecić, znajdziemy fachowca (niekiedy zbyt małe zadanie może być nieopłacalne dla wykonawcy. W takim przypadku lepiej zlecić większą ilość prac, ponieważ jeśli zaczniemy remont, a do danego zakresu nie będziemy mogli znaleźć specjalisty to nasz remont może się znacznie wydłużyć. W ostateczności będziemy szukali fachowca jako deski ratunku, co zazwyczaj kończy się utratą cennego  czasu i wyższymi wydatkami, które i tak poniesiemy, bo chcemy mieć już “święty” spokój. 

4. Ustalenie zakresu działań + wstępny harmonogram - jest to ważne zarówno przy zlecaniu prac jak i samodzielnym remoncie. Pomaga nam zaplanować poszczególne zakupy, zakres prac i rozłożyć to w czasie. 

5. usunięcie starej glazury, armatury i sprzętów - warto zabezpieczyć się w odpowiednie worki z MPO typu big bag lub kontener (Podpowiedź: jeśli mieszkacie w wieżowcu/bloku warto big baga rozłożyć tego samego dnia co zaczniemy rozbiórkę i najlepiej tego samego dnia wynieść jak największą część gruzu (potrafi się zdarzyć, że na drugi dzień big bag jest zapełniony cudzymi odpadami).

6. Rozplanowanie instalacji wod-kan + grzejnik

7. Rozplanowanie instalacji elektrycznej - należy uwzględnić wszystkie punkty świetlne w tym oświetlenie przy lustrze, aby niepotrzebnie nie skuwać kafli.  

8. Wyrównanie ścian/posadzki, ukrycie rur lub innych elementów.
Ważne: ukrywanie rur w ścianach robi się dość powszechnie nie zwracając uwagi na konsekwencje. Ściana ma określoną grubość ( i jakość cegły), jeśli wkujemy rurę w ścianę np. 20cm grubości – rurę fi 50 a nie daj boże 100, a z drugiej strony sąsiad zrobi podobnie? Praktycznie nic nie zostaje nam z tej ściany, nie mówiąc o pretensjach, że wszystko słychać od sąsiada.

9. Układanie nowej glazury

10. Prace wykończeniowe, instalacja wanny, umywalki, mebli oraz armatury + montaż luster

 

Jeśli planujesz remont, zadzwoń do nas i zamów darmową wycenę.

Zadzwoń teraz: 570 751 994

Zobacz także

Skontaktuj się z nami

Urbański Sp. z o.o

Chrobrego 151 
87-100 Toruń

tel. 570 751 994

Polecają